Wierni dostali komunię razem z groźnym wirusem

Setki wiernych, którzy przyjmowali komunię w czasie dwóch bożonarodzeniowych mszy świętych w jednym z kościołów w Massapequa Park w stanie Nowy Jork, musi czym prędzej gnać do lekarza. Okazuje się bowiem, że hostia mogła być zarażona groźnym wirusem zapalenia wątroby typu A.

Zagrożeni są wierni, którzy przyjęli komunię w czasie bożonarodzeniowej mszy o godzinie 10:30 i w południe w kościele Matki Bożej z Lourdes w miejscowości Massapequa Park w stanie Nowy Jork.

Do mszy w czasie tych dwóch nabożeństw służyło w sumie ponad 30 ministrantów. Cała parafia liczy 7,5 tysiąca b, nie wiadomo jednak, jak wielu z nich przyjęło tego dnia i w tych godzinach komunię. Zazwyczaj jednak są tłumy chętnych.

Jak to się stało, że hostia była zarażona? Nosicielem wirusa okazała się jedna z osób, która udzielała komunii – nie wiadomo jednak, kto dokładnie.

Szczęście w nieszczęściu, że wirusowe zapalenie wątroby typu A nie jest tak groźne, jak odmiany B i C. Choroba, choć może przebiegać z nudnościami, gwałtowną biegunką i skończyć się żółtaczką, nie powoduje przewlekłej choroby wątroby.

Wydział zdrowia oferuje profilaktyczne podanie leków osobom, które przyjęły tego dnia komunię w feralnym kościele. Diecezja nie chce sprawy komentować, w oficjalnym komunikacie napisano jedynie, że „trwa modlitwa, by nikt nie zapadł na chorobę”.

[2011.01.04] Dziennik.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: