Dominikana: Prokuratura szuka drugiego księdza oskarżonego o pedofilię

Prokuratura z Dominikany poszukuje drugiego polskiego duchownego, który również ma być zamieszany w skandal pedofilski – informuje portal TVN24. Ksiądz miał organizować wycieczki dla dzieci, na których miało dochodzić do molestowania.

– Prokuratura na Dominikanie wszczęła śledztwo wobec oskarżeń o pedofilię polskiego nuncjusza apostolskiego w tym kraju. Ma kontakt z rzekomymi ofiarami i ich rodzinami – telewizja cytuje wypowiedź Yeni Berenice Reynoso, prokurator generalnej Okręgu Narodowego w Santo Domingo na Dominikanie. Na razie jednak ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia bliższych szczegółów.

Oskarżenia o pedofilię skierowały pod adresem nuncjusza media na Dominikanie. Tamtejsza telewizja nadała reportaż, w którym pokazała watykańskiego dyplomatę, gdy odwiedzał miejsca w stolicy kraju znane z prostytucji nieletnich. W pierwszych komentarzach podkreśla się, że sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie.

Nie tylko abp Wesołowski

– Potwierdzam, że arcybiskup Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska i został poproszony o wyjaśnienie stawianych mu zarzutów – stwierdził watykański rzecznik. Watykan wszczął postępowanie wobec zarzutów pedofilii. Trwa ono w Kongregacji Nauki Wiary, która zajmuje się wszystkimi takimi przypadkami.

Wyjaśniono, że hierarcha nie opuścił swego stanowiska dobrowolnie, lecz został odwołany przez papieża Franciszka 21 sierpnia. O sprawie poinformowano najpierw kanałami kościelnymi.

Według telewizji śledztwo dotyczy także innego polskiego duchownego, który miał organizować wycieczki dla dzieci. Na nich miało dochodzić do molestowania. Nieoficjalnie wiadomo, że od chwili odwołania z Dominikany arcybiskup przebywa w Rzymie i czeka na wyniki trwającego w Watykanie postępowania. Co więcej – dodał Vatican Insider – od kilku miesięcy w Rzymie krążyły pogłoski o alkoholizmie nuncjusza.

[2013.09.05] TokFM.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: