17 zarzutów, 12 ofiar. Ksiądz oskarżony o gwałt

Wkrótce w sądzie znajdzie swój finał głośna sprawa księdza z kościoła garnizonowego z podwarszawskiego Legionowa. Ks. Jacek S. jest oskarżony m.in. o gwałt oraz namawianie do usunięcia ciąży chórzystki, z którą się spotykał.

Ks. kapitan Jacek S. na rozpoczęcie procesu czeka w areszcie. Sprawa ma się rozpocząć w połowie grudnia przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga.

Dotyczy wydarzeń sprzed prawie dwóch lat. Wówczas na policję zgłosiła się 18-latka, która oświadczyła, że ksiądz nakłaniał ją do usunięcia ciąży (która była owocem ich romansu) i chciał nawet zapłacić za ten zabieg. Okazało się, że to najmniej poważny z zarzutów, jakie ostatecznie prokuratura postawiła duchownemu. Ksiądz zaczął utrzymywać intymne kontakty z chórzystką już wtedy, gdy miała ona 14 lat.

Podczas trwającego ponad 1,5 roku śledztwa prokuratura zebrała dowody na to, że ksiądz popełnił łącznie aż 17 przestępstw, których ofiarami było 12 kobiet. Wśród tych przestępstw są: gwałt, pedofilia, tzw. seksualne wykorzystanie zależności oraz seksualne wykorzystanie zależności wobec osoby niepełnoletniej, a także takie wykorzystanie związane z wręczeniem korzyści majątkowej lub osobistej oraz namawianie do usunięcia ciąży.

To tylko opisy paragrafów, z których sądzony będzie ks. Jacek S. Ze względu na dobro ofiar śledczy nie ujawniają, na czym dokładnie polegały zarzucane duchownemu czyny.

Sprawa, jak informuje portal tvp.info, została przekazana do sądu już w sierpniu, ale sędziowie dopatrzyli się braków w materiale dowodowym. Dlatego odesłali akta do poprawki. Uzupełniony akt oskarżenia wpłynął ponownie do sądu tydzień temu.

Ks. Jacek S. był wikarym w kościele garnizonowym w Legionowie. Zaraz po ujawnieniu sprawy, czyli już w styczniu 2012 r., Kuria Polowa zawiesiła go w obowiązkach aż do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.

[2013.10.02] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: