Ksiądz pedofil z Tarchomina uciekł przed sądem?

W Sądzie Rejonowym w Otwocku miał dziś ruszyć drugi proces księdza Grzegorza K., skazanego już raz nieprawomocnym wyrokiem za pedofilię. Były proboszcz z Tarchomina nie pojawił się w sądzie. Rozprawę trzeba było odroczyć do 11 grudnia.

Jak informuje Polskie Radio, ze względu na „ważny interes prywatny” pokrzywdzonego sąd zdecydował, że proce będzie utajniony. Jego pełnomocnik tłumaczył, że jego klient bardzo przeżywa całą sprawę, a „wszelkie upublicznianie jest dla niego bardzo bolesne i obawia się następstw tego”.

Były proboszcz nie stawił się w sądzie. Jak poinformował sędzia, „brak jest wiadomości o doręczeniu wezwania oskarżonemu o środowym terminie sprawy”.

Gdzie jest sądzony za pedofilię ksiądz proboszcz?

– Ks. Grzegorz K. otrzymał od biskupa polecenie opuszczenia parafii, wykazał całkowite posłuszeństwo i współpracę; pozostaje do dyspozycji sądu – oświadczyła kuria warszawsko–praska, w której pracował odwołany proboszcz.

To miał być już drugi proces Grzegorza K. W marcu usłyszał już jeden wyrok – za inny czyn o charakterze pedofilskim wobec ministranta został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Umorzono też inne postępowanie wobec księdza za rozpijanie nieletnich ministrantów, bo sprawa się przedawniła.

[2013.10.02] SE.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: