Prokuratura sprawdzi, co ksiądz robił z gimnazjalistką

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe zajęła się doniesieniami, że ksiądz katecheta miał uprawiać seks z nieletnią uczennicą – donosi „Gazeta Wyborcza”.

O sprawie poinformowała podczas sesji rady miasta 30 września radna SLD Ewelina Balt. Polityk spytała, jakie konsekwencje grożą nauczycielowi, który odbył stosunek z uczennicą drugiej klasy gimnazjum. Dodała, że chodzi o księdza nauczającego religii w niepublicznym gimnazjum. Radna tłumaczyła dziennikarzom, że o sprawie usłyszała od rodziców jednego z uczniów i zdecydowała się je upublicznić, żeby sprawa nie została zamieciona pod dywan – pisze „GW”.

Naczelnik miejskiego wydziału edukacji przyznał, że podczas ubiegłotygodniowego urlopu słyszał nieoficjalnie doniesienia o kontakcie seksualnym księdza z nieletnią uczennicą. Po sesji rady miasta 30 września zdecydował się porozmawiać z dyrektorką szkoły. Ta zapewniła go, że o sprawie nie słyszała.

Katecheta, na którego padł cień podejrzeń nie pracuje już w gimnazjum – podaje „GW”. Parafia poinformowała szkołę, że jest na urlopie zdrowotnym. Do poniedziałku o sprawie nie wiedziały też ani policja, ani prokuratura. We wtorek zadecydowano o wszczęciu postępowania sprawdzającego.

– Podstawą są wyłącznie doniesienia prasowe. Nie otrzymaliśmy żadnego doniesienia. Jako że sprawa dotyczy osoby małoletniej, postępowanie rozpoczęto z urzędu. Prowadzone jest kierunku art. 199 par. 2 kodeksu karnego, który mówi o wykorzystaniu stosunku zależności wobec osoby małoletniej przed ukończeniem 17. roku życia – wyjaśnia w rozmowie z „GW” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

[2013.10.01] Wprost.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: