Skazany za pedofilię ksiądz trafi za kratki. Sąd nie zgodził się na odroczenie kary

Sąd nie zgodził się na odroczenie kary skazanego za pedofilię Zbigniewa R., byłego proboszcza jednej z parafii w Kołobrzegu.

Wyrok w jego sprawie zapadł we wrześniu ubiegłego roku, skazany proboszcz przebywał jednak na wolności, czekając na rozpatrzenie wniosku o odroczenie wykonania kary ze względu na zły stan zdrowia. W środę sąd odrzucił wniosek, a ksiądz trafi do więzienia na rok i osiem miesięcy.

W środę świdwiński oddział zamiejscowy Sądu Rejonowego w Białogardzie zadecydował o odrzuceniu wniosku o odroczenie wykonania kary. Sąd uznał, że nie ma podstaw, aby karę odroczyć, bo stan zdrowia Zbigniewa R. nie uniemożliwia odbycia przez niego kary. Duchowny spędzi w więzieniu rok i osiem miesięcy.

Od wyroku przebywał na wolności

Wyrok w sprawie Zbigniewa R. oskarżonego o molestowanie seksualne dwóch ministrantów w jednej z kołobrzeskich parafii zapadł we wrześniu 2012 roku. Od jego ogłoszenia ksiądz przebywał jednak na wolności.

Adwokat Zbigniewa R. złożył wniosek o odroczenie wykonania kary ze względu na zły stan zdrowia duchownego. Sąd wstrzymał wykonanie kary do momentu rozpatrzenia wniosku, który do tej pory nie został rozpatrzony z powodu sporu kompetencyjnego pomiędzy dwoma sądami (w Świdwinie, skąd ksiądz pochodzi i Będzinie, gdzie ostatnio przebywał).

Jedną z ofiar Zbigniewa R. jest Marcin K., który jako pierwsza w Polsce ofiara księdza pedofila domaga się odszkodowania i zadośćuczynienia finansowego od instytucji kościelnych.

[2013.10.16] TVN24.pl Wideo w linku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: