Ks. Dariusz Mordaka zawieszony w obowiązkach proboszcza

Ks. Dariusz Mordaka został zawieszony w sprawowaniu urzędu proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Klukach. Nie będzie mógł także prowadzić lekcji religii. Decyzję w tej sprawie ogłosiła kuria łódzka.

„Ksiądz arcybiskup (…) zgodnie z Wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski dotyczącymi wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia, zawiesił księdza Dariusza Mordakę w sprawowaniu urzędu proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Klukach.

„Ksiądz Dariusz Mordaka został także pozbawiony misji kanonicznej do nauczania lekcji religii. Sprawę prowadzi Komisja powołana przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego” – napisała kuria w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Dzisiaj metropolita zdecydował także, że ks. Ireneusz Bochyński w związku z wywiadem na temat pedofilii, jakiego udzielił jednemu z lokalnych tygodników, nie będzie pełnić funkcji rektora kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Duchowny został także odsunięty od nauczania religii w szkołach – poinformowała kuria.

[2013.11.08] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: