Ksiądz Dariusz Mordaka z Kluk będzie prześwietlony przez prokuraturę

Ksiądz Dariusz Mordaka z Kluk, który w piątek został zawieszony przez kurię metropolitalną w Łodzi zostanie sprawdzony przez bełchatowską prokuraturę. Śledczy rozpoczęli czynności w tej sprawie.

Ksiądz Dariusz Mordaka z Kluk został w piątek późnym popołudniem zawieszony przez metropolitę łódzkiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w sprawowaniu funkcji proboszcza parafii w Klukach i prowadzenia lekcji religii.

Chodzi o Wytyczne Konferencji Episkopatu Polski dotyczące wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia”. Teraz działalności księdza przyjrzy się także prokuratura.

Jak mówi Urszula Szczepańska-Sewerynek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie śledczy wszczęli już z urzędu postępowanie sprawdzające w tej sprawie, bazując na publikacjach prasowych.

– Żadne zawiadomienie do nas nie wpłynęło, ani z kurii, ani od potencjalnych pokrzywdzonych, natomiast wszczęliśmy czynności sprawdzające z urzędu – podkreśla prokurator rejonowa.

[2013.11.12] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: