Ksiądz skazany za pedofilię nie stawił się w areszcie

Kołobrzeski ksiądz oskarżony o pedofilię, wyrokiem Sądu Okręgowego w Koszalinie miał stawić się dziś w areszcie. Nie stawił się. Jeśli nie zrobi tego w ciągu trzech dni roboczych zostanie doprowadzony przez policję.

Ksiądz Zbigniew R. zdaniem Sądu Okręgowego w Koszalinie miał dziś stawić się do aresztu a w konsekwencji trafić do więzienia w celu odbycia kary. Nie stawił się.

Pełnomocnik oskarżonego o pedofilię twierdzi, że nie musiał. Ponieważ 18 listopada ma odbyć się posiedzenie sądu w sprawie złożonego przez księdza zażalenia na nieodroczenie kary ze względu na jego zły stan zdrowia.

Były proboszcz jednej z kołobrzeskich parafii ma trafić do więzienia na dwa lata. Sąd Okręgowy w Koszalinie utrzymał w całości wyrok wydany w tej sprawie we wrześniu przez sąd rejonowy.

Zbigniew R. będąc proboszczem parafii w Kołobrzegu wykorzystał seksualnie dwóch chłopców. Ofiary zdecydowały się ujawnić dopiero jako dorośli mężczyźni. Sąd drugiej instancji w całości odrzucił wniosek obrońcy, który domagał się uniewinnienia księdza, uznając go za bezzasadny.

Ksiądz złożył wniosek o odroczenie kary ze względu na zły stan zdrowia.

[2013.11.14] TVP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: