Ksiądz Wojciech Gil, podejrzewany o pedofilię w te wakacje gościł w parafii w Nowej Słupi

Ksiądz Wojciech Gil, podejrzewany o molestowanie dzieci z Dominikany w lipcu tego roku przyjechał do parafii pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Nowej Słupi. Gościł tu dłuższy czas. Towarzyszyli mu dwaj chłopcy.

Z informacji mieszkańców Nowej Słupi wynika, że ksiądz przebywał w parafii z dwoma ciemnoskórymi chłopcami z Dominikany. – Byłem na mszy prowadzonej przez księdza Gila i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie – twierdzi jeden z mieszkańców. – Opowiadał nam, jak żyje się na Dominikanie, przedstawiał relacje z misji, jaką pełnił – dodaje.

Parafianin wspomina także, że po mszy ksiądz Gil razem z dwoma chłopcami sprzedawali przed kościołem różańce. – Pieniądze, które pochodziły ze zbiórki miały być chyba przeznaczone na pomoc dzieciom z Dominikany – opowiada mieszkaniec Nowej Słupi.

O pobyt księdza Wojciecha zapytaliśmy proboszcza parafii pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Nowej Słupi księdza Krzysztofa Bartochowskiego. – Takich informacji nie udzielam – stwierdził jedynie ksiądz Bartochowski.

Dwa reportaże do obejrzenia w linku niżej:
Gosposia ks. Gila: Chłopiec powiedział, że ksiądz wykorzystywał go przez 7 lat
Dziennikarka z Dominikany: Mamy nadzieję, że ksiądz zostanie należycie osądzony

[2013.10.09] EchoDnia.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: