Tragiczny spływ po Parsęcie. Ksiądz Piotr S. usłyszał zarzuty

Zarzuty w sprawie narażenia uczestników spływu kajakowego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał wikariusz kościoła w Gościnie.

W toku postępowania prowadzonego w Prokuraturze Rejonowej w Kołobrzegu, w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników spływu kajakowego, zorganizowanego w dniu 17 lipca 2013 r. na rzece Parsęta, przedstawiono zarzuty organizatorowi tego spływu.

– Z przeprowadzonych w tej sprawie dowodów wynika, iż organizator ten nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku opieki i nadzoru nad uczestnikami spływu, nie kierował przebiegiem tego spływu i pozostawił jego uczestników bez nadzoru oraz możliwości udzielenia pomocy podczas pokonywania niebezpiecznego miejsca, tj. progu wodnego w rejonie miejscowości Pyszka – tłumaczy prok. Aneta Skupień, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. – W trakcie pokonywania tego odcinka rzeki doszło do przewrócenia dwóch kajaków, w których płynęły cztery osoby. Jedna z tych osób w wieku 17 lat utonęła.

Na podstawie tych ustaleń organizatorowi spływu zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci tej osoby i narażenie trzech pozostałych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i na tym etapie prowadzonego postępowania odmówił złożenia wyjaśnień. Dochodzenie prowadzone w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone.

[2013.11.14] KoszalinInfo.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: