Ksiądz czeka na wyrok

W najbliższy poniedziałek (2.12) zostanie ogłoszony wyrok w sprawie 49-letniego księdza jednej z parafii w powiecie rawskim. Według śledczych duchowny miał dopuścić się przestępstw o charakterze seksualnym wobec pięciu chłopców poniżej 15 roku życia.

We wtorek, 26 listopada zakończył się proces Sławomira S. księdza jednej z parafii w powiecie rawskim. Proces, który rozpoczął się na początku listopada ubiegłego roku odbywał się przy drzwiach zamkniętych.

Akt oskarżenia w sprawie 49-latka trafił do rawskiego Sądu Rejonowego 18 września 2012 roku. Ksiądz został zatrzymany na początku kwietnia, po tym, jak na policję zgłosił się jeden z rzekomych pokrzywdzonych. Dorosły dziś mężczyzna zeznał śledczym, że duchowny miał dopuszczać się wobec niego czynności seksualnych. Gdy prokuratura składała do sądu wniosek o zastosowanie wobec 49-latka aresztu zarzuty wobec zatrzymanego dotyczyły czynności o charakterze seksualnym na szkodę trzech chłopców w wieku poniżej 15 roku życia. Czyny na początkowym etapie śledztwa dotyczyły lat 2005-2009. W toku postępowania śledczy dotarli do kolejnych dwóch pokrzywdzonych. W akcie oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który trafił do sądu prokuratura sformułowała już pięć zarzutów. Wszystkie dotyczą doprowadzenia nieletnich w wieku poniżej 15 lat do innych czynności seksualnych. Czyny dotyczą lat 2002-2009.

W toku prokuratorskiego postępowania przesłuchano prawie 100 świadków. Zgromadzono 9 tomów akt. W trakcie śledztwa duchowny nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Prokuratura rejonowa w Rawie Mazowieckiej domaga się dla oskarżonego, 49-letniego duchownego kary 8 lat pozbawienia wolności, zakazu prowadzenia zajęć edukacyjnych z młodzieżą oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Obrona wnosi o uniewinnienie. Ogłoszenie wyroku nastąpi 2 grudnia.

[2013.11.27] EGlos.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: