Zmarły ksiądz ojcem 3-latka – są wyniki DNA

Ojcem 3-latka z Oławy jest zmarły ksiądz prof. Waldemar Irek z Wrocławia – o wynikach badań genetycznych, przeprowadzonych dzięki ekshumacji zwłok duchownego, poinformował Krzysztof Rutkowski na zwołanej konferencji – podaje portal patriot24.net.

Na konferencji w sprawie skandalu z kurią w tle, Rutkowski poinformował o wynikach badań genetycznych przeprowadzonych przez Zakład Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Jak powiedział Rutkowski, wynik jest jednoznaczny – ksiądz jest ojcem 3-latka.

Rutkowski dodał, że sprawa trafi do papieża Franciszka. – Chcemy, aby Watykan wiedział o nieprawidłowościach jakie występuje w Polsce – powiedział. Zaznaczył także, że to nie koniec sprawy. Rutkowski zapowiedział rozmowy z kurią w sprawie alimentów.

Wiesława Dargiewicz z Oławy, matka dziecka początkowo chciała, aby alimenty płaciła jej wrocławska kuria. Kobieta ujawniła, że osiem lat żyła z księdzem, a jej syn jest owocem ich związku. W 2012 roku ksiądz zmarł na zawał serca. Dargiewicz domaga się dla syna spadku po księdzu – m.in. domu jednorodzinnego w Oławie. Sprawa trafiła do sądu, który nakazał ekshumację zwłok duchownego.

Ksiądz Waldemar Irek był znaną postacią we wrocławskim kościele, rektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego, cenionym księdzem, który głosił homilie na oficjalnych wrocławskich uroczystościach.Wymieniano go jako kandydata na biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej – czytamy w serwisie „gazetawroclawska.pl”.

Ksiądz Stanisław Jóźwiak, kanclerz wrocławskiej kurii, potwierdza, że jakiś czas po śmierci księdza Waldemara Irka do ówczesnego arcybiskupa zgłosiła się kobieta z prośbą o zabezpieczenie rzeczy po zmarłym księdzu i z informacją, że chce wystąpić o spadek po nim. – Jednak to nie kuria jest stroną w tej sprawie. Kobieta musi udowodnić fakt, że ojcem dziecka miałby być ksiądz Irek – mówi ksiądz Jóźwiak. Na pytanie, czy kuria wypłaci kobiecie alimenty, odpowiada, że „nie można mówić o odpowiedzialności zbiorowej za czyn jednej osoby”.

[2013.11.21] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: