Łowicz: Ksiądz potrącił kobietę po alkoholu. Na posterunek przyszedł pijany [wideo]

66-letni duchowny miał blisko dwa promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 26 grudnia ok. godz. 9. Jadący ul. 3 Maja w Łowiczu kierujący tuż za przejazdem kolejowym stracił panowanie nad samochodem i potrącił kobietę. 41-letnia poszkodowana wracała wraz z matką i synem ze świątecznej mszy świętej. Kobieta doznała urazu głowy. Ma też liczne siniaki i obtarcia. – Została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji – mówi Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kontrola trzeźwości u kierującego wykazała blisko dwa promile alkoholu w organizmie. W pewnym momencie 66-latek próbował odjechać z miejsca zdarzenia, co uniemożliwili mu zgromadzeni wokół samochodu świadkowie.

Jak podaje Dziennik Łódzki, sprawcą wypadku jest ksiądz Jan O. z diecezji warszawsko-praskiej. 66-letni duchowny mieszka na terenie jednej z łowickich parafii.

Po zatrzymaniu prawa jazdy kierujący został zwolniony do domu. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wysokość kary będzie zależała od opinii biegłego w sprawie stanu zdrowia poszkodowanej.

Aktualizacja z godz. 12:45:

Ok. godz. 12 sprawca wypadku pojawił się na komisariacie policji w Łowiczu. – Przed rozpocząciem przesłuchania funkcjonariusz zauważył podejrzane zachowanie mężczyzny wskazujące na to, że znajdował się on pod wpływem alkoholu – mówi Urszula Szymczak z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu – Badanie trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie.

66-letni ksiądz został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia. Dopiero wtedy zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Nastąpi to najprawdopodobniej 28 grudnia.

[2013.12.27]MMLodz.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: