Pijany ksiądz potrącił kobietę. „Miał prawie dwa promile alkoholu” [wideo]

41-letnia kobieta jest w szpitalu, po tym jak uderzył w nią samochód prowadzony przez pijanego 66-latka. Z nieoficjalnych informacji tvn24.pl wynika, że sprawca był księdzem. W wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu. Do zdarzenia doszło w centrum Łowicza (woj. łódzkie).

– Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 9:00 na ul. 3 maja w Łowiczu, w rejonie przejazdu kolejowego – informuje kom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Policjant dodaje, że kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i potrącił 41-letnią kobietę. Potem samochód uderzył w słup sieci elektrycznej przy torach kolejowych.

Pijany kierowca

– Okazało się że kierujący samochodem osobowym miał 0,95 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,995 promila – dopisek mój) – mówi kom. Kolasa.

Nieoficjalnie potwierdziliśmy, że 66-letni kierowca jest księdzem mieszkającym w Łowiczu. Po wypadku odebrano mu już prawo jazdy. Dalsze czynności w jego sprawie będą możliwe, kiedy duchowny wytrzeźwieje.

– Kwalifikacja prawna zdarzenia uzależniona jest od tego, jak bardzo w wypadku ucierpiała potrącona kobieta – wyjaśnia w rozmowie z tvn24.pl asp. Urszula Szymczak z łowickiej policji.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości polski kodeks przewiduje do 12 lat więzienia.

Poszkodowana w szpitalu

Potrącona 41-latka przebywa obecnie na oddziale chirurgii łowickiego szpitala.

– Na szczęście kobieta nie doznała poważnych obrażeń, jej życiu nic nie zagraża – zapewnia tvn24.pl dr Marek Burzyński ze szpitala w Łowiczu.

Burzyński dodaje, że kobieta „została potłuczona w wypadku” i zostanie w szpitalu przez kilka dni. W tym czasie poszkodowana kobieta przejdzie wszystkie konieczne badania.

[2013.12.26] TVN24.pl  Wideo w linku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: