Twój Ruch: kolejny polski ksiądz-pedofil grasuje w Hiszpanii

Kolejny polski ksiądz pedofil grasuje w Hiszpanii – konferencję pod takim hasłem zapowiedziało ugrupowanie Janusza Palikota Twój Ruch.

Konferencja prasowa na temat kolejnej afery pedofilskiej z udziałem polskiego duchownego zapowiedział poseł Twojego Ruchu Roman Kotliński.

Iwona Legędź z biura prasowego partii Palikota nie umiała jednak odpowiedzieć, co dokładnie zamierza zaprezentować poseł. Dodała, że jedynie Kotliński dysponuje informacjami na ten temat i przedstawi je na konferencji, którą zaplanowano na godzinę 14.30 w sejmie.

W połowie października Twój Ruch zapowiedział, że chce powołać w sejmie parlamentarny zespół ds. pedofilii w Kościele. Celem zespołu – jak mówili posłowie z tego ugrupowania – będzie skłonienie hierarchów kościelnych, by zgodzili się na powstanie komisji, która wyjaśni afery pedofilskie w polskim Kościele. – Zorganizujemy wysłuchanie publiczne, zaprosimy ekspertów, zaprosimy ofiary i pomożemy Donaldowi Tuskowi, abp. Michalikowi i ojcu świętemu Franciszkowi rozwiązać problem pedofilii wśród duchownych – zapowiedzieli politycy.

[2013.11.08] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: