Zawiesili proboszcza z Rogowa

Diecezja drohiczyńska podjęła decyzję w sprawie księdza Dariusza M. z Rogowa na Mazowszu. Duchowny został zawieszony w pełnieniu urzędu proboszcza do chwili wyjaśnienia sprawy. Ksiądz przedstawił nam swoją wersję zdarzeń.

Dariusz M. podejrzewany jest o nękanie 33-letniego Wojciecha Ś. z Siedlec, w wyniku czego mężczyzna popełnił samobójstwo.
O sprawie pisaliśmy tu: Detektyw Rutkowski ostro o siedleckiej prokuraturze

– Diecezja wyraża współczucie wszystkim, których ta tragedia dotknęła. Jednocześnie łączymy się w bólu, gdyż doniesienia mówią o prawdopodobnym powiązaniu z tą sprawą jednego z księży naszej diecezji – informuje ks. Mariusz Boguszewski, dyrektor Referatu ds. Informacji Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie. – Panem życia jest Bóg i tylko On ma do niego prawo. Każda sytuacja, która zakłóca spokój i bezpieczeństwo jest negatywna i nie może być zaakceptowana.

Kapłan został zawieszony w pełnieniu urzędu proboszcza do czasu wyjaśnienia sprawy.
Ksiądz Dariusz przekonuje, że jego kontakt z ofiarą był wyłącznie handlowy. Przyznaje, że dzwonił do Wojciecha, ale wyłącznie po to, by umówić się w sprawie gazu dostarczanego do plebanii.
– To ten mężczyzna skontaktował się ze mną pierwszy w sprawie sprzedaży gazu – mówi ksiądz. – Pozostawił mi numer telefonu i powiedział, że za jakiś czas skontaktuje się ze mną. Kiedy nie dzwonił, ja zatelefonowałem do niego. Umawiałem się z nim kilka razy, ale albo ja nie miałem czasu na spotkanie, albo jemu coś wypadało. Żadnych MMS-ów z pornografią nie wysyłałem do niego – zapewnia.

Żona samobójcy zaprzecza słowom proboszcza. – Ksiądz nie mówi prawdy, bo często pisał do męża MMS-y niemoralnymi propozycjami. Duchowny dzwonił nocami. O tym, że kłamie wiadomo z materiałów policyjnych – mówi pani Emilia.

W czwartek, 12 września, siedlecki sąd zdecydował, że prokuratura ponownie ma podjąć czynności w sprawie wyjaśnienia przyczyn samobójstwa siedlczanina. Śledczy bardziej wnikliwie mają przyjrzeć się sprawie. Domagała się tego żona Wojciecha Ś. i pomagający wyjaśnić przyczyny tej tragicznej historii detektyw Krzysztof Rutkowski.

[2013.09.15] ZycieSiedleckie.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: