Ksiądz, który potrącił kobietę nie trafi do aresztu

Ksiądz Jan O. (66 lat), który w czwartek 26 grudnia potrącił 41-letnią kobietę na ul. 3 Maja w Łowiczu nie trafi do aresztu tymczasowego. Prokuratura Rejonowa w Łowiczu uznała, że wystarczającymi środkami zapobiegawczymi będzie dozór policyjny (2 razy w tygodniu), poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju.

Ksiądz O. w prokuraturze przyznał się do winy. Prokuratura postawiła mu zarzuty spowodowania wypadku, w następstwie którego potrącona kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ciała oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości mimo wcześniejszego skazania za takie samo przestępstwo. Według prokuratury mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa kierując samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Okazało się, że ksiądz był już w 2010 roku skazany za jazdę po pijanemu. Wtedy zapłacił grzywnę oraz zabrane miał na 1 rok prawo jazdy.

Podczas przesłuchania w prokuraturze ksiądz wyjaśniał, że pił alkohol zarówno w wigilię, pierwszy dzień świąt, a także bezpośrednio przed jazdą samochodem – w drugi dzień świąt. Zeznał, że jechał dość szybko i stracił panowanie nad pojazdem. Spieszył się odprawić mszę w kościele w podłowickiej miejscowości.

[2013.12.28] Lowiczanin.info

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: