PIOTRKÓW TRYBUNALSKI. Agnieszka C.: STUKNĄŁ mnie PIJANY KSIĄDZ

Ledwie wygramolił się z auta. Nieprzytomnym wzrokiem rozejrzał dookoła. I na chwiejących nogach próbował zrobić dwa kroki… Pirat, który rozbił auto Agnieszki C. (24 l.) z Piotrkowa Trybunalskiego, miał 2,6 promila alkoholu we krwi. Nie miał za to prawa jazdy, bo stracił je za… jazdę po pijaku. Wszystko to nie przeszkadzało jednak księdzu Markowi W. (44 l.) usiąść za kierownicą i udawać rajdowca.

Pani Agnieszka, ranna w wypadku spowodowanym przez księdza, do końca życia zapamięta ten dzień. Dochodziła godz. 15, gdy swoim hyundaiem wjechała na ulicę Dworską w Piotrkowie Trybunalskim.

– Zbliżałam się do skrzyżowania – opowiada kobieta. – Miałam zielone światło. Nagle poczułam potworne uderzenie…

Okazało się, że alejami Sikorskiego na złamanie karku pędził ksiądz Marek W., proboszcz jednej z parafii pod Radomskiem. Zignorował czerwone światło i z impetem wbił przód swojego renault w drzwi auta pani Agnieszki.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci, ksiądz ledwo wyszedł z auta, a potem chwiał się na nogach.

Funkcjonariusze drogówki poprosili go o prawo jazdy, ale okazało się, że nie ma przy sobie dokumentu. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że stracił je również za kierowanie samochodem po pijanemu. Jakby tego było mało, jeszcze na miejscu zdarzenia ksiądz zaczął obrażać interweniujących policjantów. Jak się okazało, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie…

Pani Agnieszka i pijany proboszcz trafili do szpitala. Kobieta ma uraz kręgów szyjnych. W dużo gorszym stanie jest sprawca wypadku. Miał sporo obrażeń wewnętrznych. Lekarze musieli usunąć mu śledzionę.

Teraz za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi mu więzienie.

[2013.04.12] SE.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: