Proboszcz skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

Kartuski Sąd Rejonowy skazał proboszcza jednej z parafii w powiecie kartuskim na roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywnę za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Tadeusz Ł., proboszcz jednej z parafii w powiecie kartuskim usłyszał wyrok za jazdę w stanie nietrzeźwości. Jak informuje naszemiasto.pl, sąd orzekł wobec księdza roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, z wyjątkiem pojazdów kategorii A, grzywnę w wysokości 3 tys. zł oraz nawiązkę w wysokości 500 zł na fundację Bezpieczni w Ruchu Drogowym.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Ksiądz proboszcz został skazany w związku z wydarzeniami z ubiegłego roku w Somoninie. Powodem jego kłopotów były… psy. Jak informuje portal, po porannej mszy proboszcz otrzymał informację, że w Somoninie znajdują się jego psy, które uciekły mu poprzedniego dnia.

Razem z czworonogami na księdza czekali policjanci, którzy chcieli mu wypisać mandat za stworzenie zagrożenia przez wałęsające się czworonogi. Ale jak informuje naszemiasto.pl, podczas wypisywania mandatu funkcjonariusze poczuli od księdza woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

[2011.03.24] ExpressKaszubski.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: