FiM – Palił gumy i rżnął głupa

30 lipca w Suwałkach ksiądz kanonik Wacław Polowczyk – dziekan i proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Filipowie (pow. suwalski, diec. ełcka) – wjeżdżając na czerwonym świetle na skrzyżowanie, potrącił idące po przejściu dla pieszych ośmioletnie dziecko i… uciekł.

Ksiądz podróżował swoim luksusowym audi w towarzystwie dwóch atrakcyjnych pań. – Był tak zaabsorbowany siedzącą obok kobietą, że prawdopodobnie w ogóle nie zauważył świateł. Uderzył w chłopca, po kilku metrach zatrzymał się i obejrzał. Na widok leżącego na jezdni dzieciaka błyskawicznie odjechał – opowiada naoczny świadek. Po ulicznym pościgu jednemu z kierowców udało się zablokować samochód księdza i oddać pirata policji.
Chłopiec z objawami wstrząsu mózgu i ogólnymi obrażeniami ciała przebywa na obserwacji w szpitalu. Ksiądz (rzekomo trzeźwy) po złożeniu zeznań (– Nie widziałem leżącego na jezdni dziecka, dlatego nie zatrzymałem się – zapewniał policjantów) i zatrzymaniu prawa jazdy został zwolniony. Ciąg dalszy – miejmy nadzieję – nastąpi.

[2003] FaktyiMity.pl Nr 32(179)/2003

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: