Były watykański gwardzista: Miałem seksualne propozycje od kościelnych oficjeli

„Były żołnierz Gwardii Szwajcarskiej twierdzi, że otrzymywał seksualne propozycje od kardynałów, biskupów i zwykłych księży, kiedy był członkiem osobistej ochrony papieża” – napisał „The Telegraph”.

– Osoby stanu duchownego zalecały się do mnie ok. 20-25 razy – powiedział były gwardzista. Jego wypowiedź zacytował portal „The Telegraph”. – Włączam w to sytuację, kiedy zostałem zaproszony przez jednego z kardynałów do jego pokoju w Watykanie – dodał.

Według słów żołnierza „pewnego wieczoru, już po północy, ktoś zadzwonił na jego numer komórkowy”. Człowiek, który do niego dzwonił, miał się przedstawić jako kardynał i poprosić, by odwiedził go w pokoju.

Były gwardzista chce pozostać anonimowy. Wywiadu udzielił szwajcarskiej gazecie „Schweiz am Sonntag”, która opublikowała go na swojej stronie internetowej w niedzielę. Mężczyzna służył w Gwardii Szwajcarskiej w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Nie wiadomo, dlaczego zdecydował się opowiedzieć o swoich przeżyciach właśnie teraz.

„Przełożeni powiedzieli, że coś źle zrozumiałem, bo słabo mówię po włosku”

Były gwardzista powiedział, że informował swoich przełożonych o niechcianych zalotach. Usłyszał jednak, że „musiał coś źle zrozumieć, ponieważ słabo zna język włoski”.

Urs Moser, rzecznik Gwardii Szwajcarskiej, nie skomentował doniesień żołnierza. – Plotki dotyczące gejowskiej sieci w Watykanie to nie nasza sprawa. Zajmujemy się wyłącznie kwestiami religijnymi i wojskowymi – powiedział Moser.

[2014.01.07] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: