FiM – Nic za darmo

Proboszcz parafii Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim, ks. Marian Sobieszek, słynie z oryginalnych pomysłów na zdobycie kasy. Niedawno, na spotkaniu z rodzicami dzieci, które w tym roku przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, zakomunikował, że opłata za tę uroczystość wynosi równowartość trzech dniówek roboczych, czyli nie mniej niż 240 zł od jednego dziecka, w gotówce.

No chyba że ktoś już naprawdę nie ma kasy, to ostatecznie może odpracować dług na terenie parafii. Najlepiej przy noszeniu cegieł na pobliskiej budowie kościoła. Ale co najmniej przez 6 dni, bo dniówka u księdza jest o wiele niższa i wynosi od 20 do 40 zł.

To nie koniec pomysłów plebana. Polecił on również katechetom ze swojej parafii przeprowadzenie ankiety wśród dzieci na temat tego, gdzie odbędzie się komunijna biba. Dzieci napisały prawdę. Na kolejnym zebraniu z rodzicami proboszcz wyczytał nazwiska tych, których przyjęcia komunijne mają odbyć się w lokalach gastronomicznych, i zażądał od rodziców wypłacenia sobie ich równowartości.

[2008] FaktyiMity.pl Nr 17(425)/2008

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: