Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie kontaktów seksualnych księdza i 15-letniej uczennicy

15-latka to uczennica gimnazjum przy ulicy Okrzei. Przypomnijmy: do kontaktów księdza z uczennicą miało dojść podczas wycieczki, pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Ksiądz nie pojawił się po niej w szkole i poprosił w kurii o roczny urlop. Dyrekcja szkoły zaprzecza, że wiedziała o całej sprawie.

Częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie kontaktów seksualnych księdza Piotra F. z 15 letnią uczennicą. Przypomnijmy, do rzekomego romansu miało dojść w czerwcu podczas zagranicznej wycieczki.

Podstawą wszczęcia tego śledztwa były czynności dowodowe. Chodzi tutaj głównie o zeznania świadków, czyli nauczycieli ze szkoły, do której chodziła uczennica. Zeznania radnej, która przedstawiła tą sprawę na sesji Rady Miasta, a także innych osób. Chcę zaznaczyć, że śledztwo nie jest prowadzone przeciwko konkretnej osobie. Nikomu nie przedstawiono w tej sprawie zarzutów. To śledztwo jest prowadzone w sprawie i ma na celu procesowe, wszechstronne wyjaśnienie okoliczności tej sprawy.

Nie ma mowy o gwałcie – dodaje prokurator, bo nic nie wskazuje na przemoc. Chodzi natomiast o sytuację, kiedy ofiara jest uzależniona od sprawcy. A tutaj mamy do czynienia z relacją uczeń-nauczyciel.

[2013.10.04] RadioJura.com.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: