Ksiądz spowodował kolizję. Był kompletnie pijany

Do dwóch lat więzienia grozi księdzu, który na podwójnym gazie spowodował kolizję. Na razie stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia około godziny 17 na ulicy Wolności w Zwonowicach. – Kierujący oplem zafirą 41-latek (poruszający się w kierunku Rybnika) zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem golfem. Wydmuchał na alkomacie prawie 2 promile – zaznacza nadkomisarz Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa rybnickiej policji. Kierowca drugiego samochodu był trzeźwy.

Sprawca kolizji to kapłan z terenu gminy Gaszowice. Ksiądz dr Łukasz Gaweł, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Katowicach, powiedział nam, że spowodowanie kolizji po pijanemu jest aktem nagannym, a nawet grzesznym, szczególnie wtedy, gdy dopuszcza się tego osoba duchowna. Biskup dysponuje wobec takiego księdza środkami, wynikającymi z prawa kanonicznego.

– To upomnienie kanoniczne, pozbawienie pełnienia urzędu lub nakaz podjęcia leczenia odwykowego. Ponadto kapłan, tak jak każdy obywatel, podlega prawu państwowemu. Ksiądz sprawca kolizji ze względu na stan zdrowia nie pełni obecnie w kościele żadnych urzędów. Mieszka w prywatnym domu. Kuria monitoruje jego sprawę – mówi ksiądz dr Łukasz Gaweł.

[2014.01.08] Rybnik.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: