Ksiądz z Gaszowic na cenzurowanym. Spowodował wypadek, miał 2 promile alkoholu

27 grudnia na ulicy Wolności w Zwonowicach zderzyły się dwie osobówki. Sprawcą kolizji okazał się mieszkający w Gaszowicach ksiądz. Duchowny jechał na podwójnym gazie – wynik badania alkomatem wykazał prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Do zderzenia samochodów doszło w Zwonowicach na ulicy Wolności. 41-latek, który kierował oplem zafirą w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w volkswagena golfa, który jechał w kierunku Suminy. Sprawca kolizji to ksiądz z gminy Gaszowice. Badanie alkomatem pokazało wynik blisko 2 promili alkoholu w organizmie 41-latka. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia zatrzymali mu prawo jazdy.

Duchowny za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie są to jednak jedyne konsekwencje, z jakimi będzie musiał się zmierzyć. Sprawie przygląda się również Kuria Metropolitarna w Katowicach. – Na dzień dzisiejszy sprawa jest rozwojowa i konsekwencje nie zostały jeszcze wyciągnięte – informuje ks. Łukasz Gaweł, rzecznik Kurii. Na podstawie prawa kanonicznego duchowny może otrzymać upomnienie kanoniczne od arcybiskupa, zostać skierowany na leczenie lub pozbawiony pełnionego urzędu. – Ksiądz Tomasz M. ze względu na stan zdrowia nie pełnił jednak urzędu – nie jest wikarym, ani proboszczem. W Gaszowicach mieszka w domu rodzinnym – dodaje ks. Gaweł.

[2014.01.08] Rybnik.com.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: