Pijany ksiądz z Gaszowic spowodował kolizję. Może posiedzieć nawet 2 lata

Pijany ksiądz z Gaszowic spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło 27 grudnia, jednak dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne. Policjanci potwierdzają, że zatrzymali kilka dni temu mężczyznę, który jechał autem mimo iż miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. To był duchowny mieszkający w Gaszowicach.

Pijany ksiądz z Gaszowic spowodował kolizję w Zwonowicach. Do zdarzenia doszło jeszcze przed Nowym Rokiem, 27 grudnia, jednak dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne. 41-letni duchowny spowodował kolizję na ulicy Wyzwolenia. – Jadący oplem 41-letni mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, zjechał na drugi pas ruchu i uderzył w volkswagena. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał – mówi nadkom. Aleksandra Nowara, rzeczniczka rybnickiej policji.

Patrol, który przyjechał na miejsce zdarzenia przebadał kierowców alkomatem. – Okazało się, że sprawca kolizji miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi Nowara.

Co więcej świadkowie zdarzenia donoszą nam, że 41-letni ksiądz był wyjątkowo agresywny w stosunku do policjantów. Wygrażał im, zapewniał, że stracą robotę.

Jak udało nam się ustalić 41-letni ksiądz na stałe mieszka w Gaszowicach. Dojeżdża do parafii w rybnickiej dzielnicy Chwałęcice, gdzie pomaga miejscowemu proboszczowi. Nie jest na stałe przypisane do żądnej parafii.

Póki co wiadomo, że pijany ksiądz z Gaszowic poniesie konsekwencje swego czynu. Będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i 2 lata odsiadki.

– Ubolewamy nad tym co się stało, jest nam bardzo przykro. Ksiądz nie jest przypisany do żadnej parafii, mieszka w swoim domu w Gaszowicach – mówi ksiądz Łukasz Gaweł, rzecznik Kurii Metropolitarnej w Katowicach.
– Nie zapadły dotąd żadne decyzje dotyczące ewentualnego ukarania księdza Tomasza. Mamy trzy możliwości: możemy zastosować upomnienie kanoniczne, pozbawić księdza funkcji oraz wysłać go na leczenie – dodaje.

[2013.01.08] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: