Ksiądz skazany za narkotyki

Przed częstochowskim sądem zapadł wyrok przeciwko księdzu Rafałowi P. Duchowny został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę… za narkotyki.

Ksiądz był sławny nie tylko w Częstochowie, organizował mecze księży z raperami i nagrywał hip-hopowe płyty, znalazł się nawet na okładce kalendarza wydawnictwa Opoka. Niestety z misją nawracania trudnej młodzieży nie miał nic wspólnego, bo okazał się dilerem narkotyków. Duchowny został oskarżony o zakup 5 gramów kokainy wartej tysiąc złotych. Wydali go handlarze narkotyków. Jeden z nich poszedł na współpracę z prokuraturą. Księdzu przedstawiono jeden zarzut. – Nabył 5 gramów środka odurzającego w postaci kokainy od innej osoby za tysiąc złotych, tym samym ułatwił użycie środka odurzającego innej osobie – informował Tomasz Ozimek (43 l.), rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Duchowny w śledztwie opowiadał jak to kupował kokę na własny użytek, jak narkotyki załatwiał swoim znajomym, których poznawał podczas gry w piłkę lub na naukach przedmałżeńskich. Ks. zdradził także, że kilka lat temu spełnił życzenie znajomego. Pan młody poprosił go o dostarczenie kokainy dla gości weselnych. Duchowny spełnił wolę kolegi. Ksiądz miał na koncie więcej takich transakcji. Przed sądem odmówił jednak wyjaśnień. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiadało jeszcze trzech jego znajomych – wszyscy dostali wyroki w zawieszeniu. Ksiądz nie przyszedł na ogłoszenie wyroku. Sąd uzasadniał wyrok za zamkniętymi drzwiami. Duchowny obecnie przebywa na długim urlopie.

[2013.12.06] ZycieCzestochowy.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: