Pijany ksiądz potrącił kobietę. Arcybiskup Hoser wysłał go na emeryturę

Jazda po pijanemu to ciężki grzech – wyjaśnia arcybiskup Henryk Hoser. Jak zapewnia, ukarał 66-letniego księdza, który kierując autem pod wpływem alkoholu, potrącił kobietę. Duchowny został wysłany na emeryturę.

Z pijanym kierowcą nie wsiadajmy do samochodu – apeluje arcybiskup Henryk Hoser. Duchowny tu widzi pole do walki z plagą pijanych kierujących. Jak podkreśla, propozycje rządu to działania prawne. Jego zdaniem, równolegle trzeba pracować ze społeczeństwem.

Jazda po pijanemu to ciężki grzech, jednak zdarzają się i duchowni, którzy jadą na „podwójnym gazie”. Tak było z księdzem diecezji warszawsko-praskiej. 66-letni duchowny, podwładny arcybiskupa Hosera, potrącił kobietę w Łowiczu. Hierarcha zapewnia, że ksiądz został ukarany.

Ze względu na chorobę alkoholową został odesłany na emeryturę. Ma zakaz publicznego odprawiania mszy, więc nie musi nigdzie jeździć – wyjaśnia arcybiskup. – Trzeba się zastanowić, jak mu teraz pomoc i jednocześnie sprawę załatwić poprawnie od strony społecznej, prawnej i kościelnej – dodaje.

Księża, którzy mają problem z alkoholem, tak jak świeckie osoby są leczeni w szpitalach.

[2014.01.9] Dziennik.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: