Wrocławski zakonnik podejrzany o molestowanie kobiet

Wrocławski zakonnik Marian Z. – dziś 83-letni – jest podejrzany o molestowanie seksualne dwóch niepełnosprawnych intelektualnie kobiet.

Miało do tego dojść podczas warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonych przy wrocławskim klasztorze ojców sercanów przy ul. Snopkowej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wrocławska prokuratura po doniesieniu złożonym przez dyrekcję warsztatów.

– Doniesienie wpłynęło do nas niedawno, chociaż do przestępstw doszło w 2002 roku – przyznaje prokurator Małgorzata Klaus.
Brat Marian Z. miał wówczas 76 lat.

Na terenie wrocławskiego ośrodka pracował jako palacz. Z ustaleń prokuratury wynika, że molestował dwie kobiety. Jedna z nich ma dziś 30 lat, druga – 28.

Śledczy zarzucili zakonnikowi, że doprowadził obydwie kobiety do „innej czynności seksualnej”. Za seksualne wykorzystanie osoby upośledzonej umysłowo grozi nawet osiem lat więzienia.

Marian Z. przyznaje się do wykorzystania tylko jednej z kobiet. Mówi że próbował modlitwą zwalczyć popęd seksualny.
Po ujawnieniu skandalu został przeniesiony z Wrocławia do innego klasztoru. Kierownictwo warsztatów w porozumieniu z rodzinami pokrzywdzonych kobiet sfinansowało ich rehabilitację w innym ośrodku. Niedawno, kiedy zmieniła się dyrekcja warsztatów prowadzonych u sercanów, sprawa trafiła do prokuratury.

[2008.10.30] PolskaTimes.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: