Seksskandal w polskim Kościele. Zakonnik molestował sieroty?

Zauważyli go opiekunowie.

Zarzuty pedofilii usłyszał wrocławski zakonnik – 48-letni Hubert S. Jego ofiarami są dwaj nastoletni chłopcy, wychowankowie jednego z wałbrzyskich domów dziecka – donosi rmf24.pl.

Mężczyznę zatrzymano, do października będzie przebywał w areszcie. Dzięki zeznaniom podopiecznych domu dziecka prokuratura mogła postawić duchownemu zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec jednego chłopca i zarzut składania propozycji seksualnej drugiemu.

Sprawa wyszła na jaw dzięki wyjątkowej czujności opiekunów chłopców z domu dziecka. To oni obserwując relacje podopiecznych z zakonnikiem powiadomili śledczych. Żaden z chłopców nie poskarżył się na to, jak jest traktowany przez duchownego – dodaje portal.

Jedną ze swoich ofiar zakonnik poznał we wrocławskim szpitalu, gdzie chłopiec przebywał na rehabilitacji. Zakonnik odprawiał msze w szpitalnej kaplicy i odwiedzał chorych.

Potem spotykał się z chłopcem już w domu dziecka, gdzie poznał kolejnych wychowanków. Duchowny długo zdobywał zaufanie dzieci, wystąpił nawet do sądu o zgodę na zabranie ich na wakacje – zauważa rmf24.pl.

[2012.07.31] Sfora.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: