Pijany ksiądz za kierownicą. Zatrzymany już kolejny raz

Prawie promil alkoholu we krwi miał jeden ze szczycieńskich księży, którego w sobotę rano zatrzymali policjanci. Jak się okazuje, to nie pierwszy tego typu grzech w jego życiu.

„Stop pijanym kierowcom” oraz „Trzeźwy poranek” to hasła jakie przyświecały policjantom i wolontariuszom z Forum Młodych Ludowców i PCK podczas porannej obławy na miłośników jazdy „na podwójnym gazie”.

– Akcję prowadzono na ulicach: Pasymskiej, Ostrołęckiej i Wielbarskiej. – Przebadaliśmy 1741 kierowców – mówi Aneta Choroszewska-Bobińska, rzecznik prasowy policji w Szczytnie.

Ci, którzy przeszli test trzeźwości otrzymywali od wolontariuszy alkomaty oraz ulotki i naklejki promujące akcje.

Jedynym nietrzeźwym okazał się jeden ze szczycieńskich duchownych. Ksiądz miał prawie promil alkoholu we krwi. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że to nie pierwszy grzech w jego karierze. Po pijanemu jechał już w 2004 roku, następny raz policjanci przyłapali go 2 lata później. Wtedy też dostał 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Najwyraźniej nie wyciągnął wniosków z poprzednich zdarzeń i dziś kolejny raz zdecydował się prowadzić pod wpływem alkoholu.

[2014.01.18] WM.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: