Annopol: Pijany ksiądz spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Pijany proboszcz z parafii w Annopolu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Rzecznik prasowy diecezji sandomierskiej poinformował dziś, że ksiądz został zawieszony w pełnieniu czynności proboszcza parafii.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 18.00 w pobliżu Annopola. Kierowca volkswagena golfa – 55-letni proboszcz annopolskiej parafii – stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym oplem astrą.

– Kierowca vw odjechał z miejsca zdarzenia. W pościg za nim rzucili się inni uczestnicy ruchu drogowego. Mężczyzna został zatrzymany w Annopolu – relacjonuje mł. asp. Janusz Majewski z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Badanie wykazało, że duchowny ma 1,1 promila alkoholu w organizmie. – Został zwolniony. Dzisiaj będą z nim prowadzone dalsze czynności – dodaje Majewski.

Ksiądz proboszcz tłumaczył, że dwie godziny wcześniej wypił piwo. – Policjantom powiedział, że jechał na miejscowy cmentarz – mówi Janusz Majewski. Dodał, że nie zatrzymał się z obawy na to, że interwencja policji zrujnuje jego karierę.

55-latek podróżował sam. Andrzej B. jest proboszczem parafii św. Joachima i Anny w Annopolu.

W wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.

– Ksiądz proboszcz z Annopola został zawieszony w pełnieniu czynności jako proboszcz parafii. Na ten czas został mianowany ksiądz administrator. Na dziś takie jest stanowisko kurii – mówi ksiądz Tomasz Lis, rzecznik prasowy diecezji sandomierskiej.

Na jaki okres zawieszono księdza? – Trudno mi oceniać. Zostałem upoważniony do udzielania wcześniej wymienionych informacji – dodał ks. Lis.

[2013.01.29] KurierLubelski.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: