Ku obronie ksiedza proboszcza z Duczek

Walczymy o pozostawienie ks. Zygmunta Krysztopy w dotychczasowym domu przy Parafii

~duczki KU OBRONIE KSIĘDZA PROBOSZCZA Z DUCZEK

Dekretem ks. Arcybiskupa Henryka Hosera ks. Prałat Zygmunt Krysztopa, dotychczasowy Proboszcz Parafii M.B.N.P w Duczkach, po wielu latach posługi kapłańskiej przechodzi na emeryturę.
Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że decyzją Ordynariusza ks. Prałat ma opuścić dotychczasowy dom przy Parafii i udać się do Domu dla Emerytowanych Księży (potocznie domu starców).

Ks. Krysztopa budował Parafię od podstaw, przez 40 lat był doskonałych gospodarzem, dbał zarówno o sprawy duchowe jak i materialne. Był naszym pasterzem, ojcem i przyjacielem – a teraz naszego „ojca” mamy odwieźć do domu opieki???
Czy ta decyzja jest słuszna?
Dlaczego po tylu latach służby ks. Zygmunt nie może zostać przy Parafii jako rezydent?

Parafianie w ciągu 2 dni zebrali 3500 tys. podpisów aby pozostawiono ks. Proboszcza przy Parafii.
Niestety, delegację w Kurii potraktowano w sposób cyniczny i arogancki, w żaden sposób nie uzasadniając decyzji o przeniesieniu.
Jak do tej pory, a trwa to już od 3 tyg, nie ma żadnej oficjalnej decyzji, a wręcz czynione są starania aby całą sprawę uciszyć i zamieść pod dywan.

Parafianie mówią NIE!!!
Nie oddamy ks. Proboszcza do domu opieki!
Tu jest Jego dom!
Parę dni temu skradziono nasz banner, który przez około 2-3 tygodnie wisiał na parkanie parafii. Już w niedzielę będą wywieszone kolejne bannery.

[2013.07.26] Kontakt24.TVN24.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: