Milejewo: Płacą za sprzątanie cmentarza, a proboszcz ma to gdzieś…

Sylwetka proboszcza parafii w Milejewie, księdza Antoniego Falińskiego budzi wiele kontrowersji, jednak dziś nie o tym, a o sytuacji na przykościelnym cmentarzu, który powinien być uprzątnięty, bo za to płacimy. W święta nie było gdzie wyrzucić pozostałości po wypalonych zniczach.

Proboszczowi musimy płacić za utrzymanie porządku na cmentarzu w Milejewie ale jak widać na zdjęciach – najprawdopodobniej ksiądz Antoni Faliński, po Wszystkich Świętych nie uregulował należności wobec elbląskiej firmy Cleaner, która wywozi odpady. W pojemnikach nie ma miejsca, a wokół nich wygląda jak wygląda… Pytam się więc, za co parafianie wnoszą opłaty, skoro na cmentarzu śmieci zalegają od 1 listopada?

Wokół proboszcza tej parafii krąży wiele legend, z których znacząca część jest prawdziwa. Człowiek ten nie traktuje parafian jako ludzi, którym powinien służyć. Jego postawa jest wiecznie roszczeniowa, a życie poza kościołem kompletnie nie ma nic wspólnego z kapłaństwem. Czytając na łamach elblag24 o tym, że nowy, elbląski biskup jeszcze nie został wskazany przez papieża, wyrażam ogromną nadzieję, że gdy już go poznamy, jedną z pierwszych jego decyzji będzie odsunięcie księdza Antoniego Falińskiego od posługi w mojej parafii. Są poważne dowody na to, że ten ksiądz już dawno powinien być poza naszą parafią…

Rzymskokatolicka parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejewie w diecezji elbląskiej, erygowana w 1330 roku, reerygowana 7 marca 1972 roku przez administratora apostolskiego Józefa Drzazgę. Do parafii należy miejscowości: Milejewo, Jagodnik, Majewo, Ogrodniki, Piastowo, Zajączkowo. Tereny te położone są w gminie Milejewo w powiecie elbląskim w województwie warmińsko-mazurskim. Kościół parafialny w Milejewie został wybudowany i konsekrowany w roku 1330. Od niemal 30 lat zarządza tą parafią ksiądz, z którego rąk nie przyjąłbym żadnych sakramentów. Dlaczego? O tym napiszę wkrótce.

[2013.12.26] Elblag24.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: