Orgie z chłopcami, przygody w saunie, czyli księża-geje w Watykanie

Po Watykanie krążyły od dawna informacje o księżach gejach, którzy mieli zabawiać się w specjalnych lokalach, dodawano, iż są bardzo wpływowi, silni, od nich zależy m.in. awans wielu duchownych. Teraz o tych praktykach mówi otwarcie sam Watykan i to ustami papieża Franciszka. Ale trzeba było sporo czasu, nim sprawa przebiła się wreszcie przez mur tajemnic, intryg i zakłamania – pisze „Polska The Times”.

Dziennikarz śledczy Carmelo Abbate wywołał sensację, kiedy dwa lata temu opisał imprezy gejowskie z udziałem księży z Watykanu. Duchowni mieli mieć przygodne kontakty seksualne w męskiej saunie, korzystać z „chłopców do wynajęcia” i stosować praktyki sadomasochistyczne.

Abbate przekonuje, że Benedykt XVI abdykował właśnie z powodu walki z siatką homoseksualną w Kurii Rzymskiej. Raport „Relatio” (w tłum. „Relacja”) miał wywrzeć wstrząsające wrażenie na papieżu, gdyż zawierał stwierdzenia o gejowskim lobby złożonym z wysokich dostojników kościelnych w Watykanie, którzy praktycznie poprzez szantaż załatwiają intratne posady i zlecenia swoim laickim przyjaciołom.

Istnienie „gejowskiego lobby” w Watykanie potwierdził niedawno sam papież Franciszek. – To trudna sprawa. W kurii są święci ludzie… Ale jest też zepsucie; to prawda, że jest. Mówi się o lobby gejowskim i to prawda. Też tam jest… Zobaczymy, co da się z tym zrobić – powiedział papież.

O tym, że walka z gejowskim lobby to nie przelewki powiedział ks. Paolo Farinella z Genui. Ocenił on, że papież Franciszek powinien być bardzo ostrożny, gdyż „oni (homoseksualne lobby – przyp. red.) mogą go otruć”. – On tam nie jest bezpieczny, już jest dosyć osamotniony. Ryzykuje życiem – dodał.

Organizacje gejowskie drwiły ze wzmianki papieża o lobby homoseksualnym. – To nie jest grupa, która działa w interesie społeczności gejów, tylko grupa, która jest częścią agresywnie homofobicznej struktury władzy Watykanu – powiedział Franco Grillini, prezes Gaynet.

[2013.06.21] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: