Pijany ksiądz usłyszał zarzuty

Do 5 lat więzienia grozi księdzu Janowi O., który w świąteczny czwartek pod wpływem alkoholu spowodował wypadek samochodowy.

Łódzka prokuratura przedstawiła księdzu zarzuty w sobotę, 28 grudnia.

To są zarzuty spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i zarzut dotyczący kierowania w stanie nietrzeźwości samochodem, w warunkach wcześniejszej karalności – mówi rzecznik łódzkiej prokuratury, Krzysztof Kopania.

Ksiądz był już karany w 2010 roku za jazdę samochodem po pijanemu.

Ksiądz Jan O., na co dzień pełniący posługę w kurii warszawsko-praskiej od 20 lat mieszka w Łowiczu. W czwartek, 26 grudnia przed godziną 9 rano na przejeździe kolejowym w ul. 3 Maja w Łowiczu, prowadząc samochód, potrącił 41-letnią kobietę, po czym uderzył w słup. Jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał być przesłuchany następnego dnia, ale na komendę policji stawił się pijany. Został wtedy zatrzymany do czasu wytrzeźwienia.

W sobotę obie kurie, łowicka i warszawsko-praska wydały wspólne oświadczenie w tej sprawie. Również w sobotę Jan O. usłyszał zarzuty. Jak informuje rzecznik łódzkiej prokuratury, mężczyzna przyznał się do winy. Wyjaśnił, że alkohol pił zarówno w wigilię, pierwszy dzień świąt, a także bezpośrednio przed jazdą samochodem. Jak mówił, jechał dość szybko i stracił panowanie nad pojazdem. Tłumaczył, że spieszył się w drodze do jednej z podłowickich parafii, gdzie miał odprawić nabożeństwo.

[2013.12.30] Skierniewickie.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: