Powiat bydgoski. Ksiądz molestował nauczycielkę? Trwa śledztwo

Nauczycielka z jednej z podbydgoskich miejscowości twierdzi, że molestował ją znajomy ksiądz. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Do przestępstwa miało dojść w restauracji w pobliżu Osielska pod Bydgoszczą. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kobieta twierdzi, iż ksiądz przytrzymał ją i dotykał w intymnych miejscach. Wyrwała się.

– O dokonaniu tzw. innej czynności seksualnej przez mężczyznę pokrzywdzona poinformowała nas 15 października – mówi młodszy aspirant Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Niestety, nie możemy udzielać innych informacji dla dobra śledztwa – dodaje Słomski.

Co oznacza termin „inna czynność seksualna”?Ustawodawcy podają przykłady. To m.in. dotykanie ciała w celach seksualnych, masturbacja, bądź każda inna czynność, także bez cielesnego kontaktu, która zmierza do zaspokojenia potrzeby seksualnej osoby, która ją wykonuje, bądź aranżuje.

Prokuratura na razie też nie chce informować o postępach śledztwa. – Na tym etapie dochodzeniem zajmuje się wyłącznie policja – zaznacza Adam Lis, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ksiądz nie został jeszcze przesłuchany. Wyjaśnienia składała jedynie nauczycielka.

Próbowaliśmy zapytać, czy o sprawie wie już Diecezja Bydgoska. Rzecznik diecezji, pomimo prośby o kontakt, nie odpowiedział na nasze pytanie.

[2013.10.23] Pomorska.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: