Umorzono postępowanie dyscyplinarne wobec zakonnika

Umorzono postępowanie dyscyplinarne wobec zakonnika, który podczas lekcji wykręcił uczniowi rękę tak mocno, że skręcił mu przedramię. Sprawą w październiku zajął się rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie łódzkim.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w maju podczas lekcji religii w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Sprawę do kuratora oświaty skierował rzecznik praw dziecka. Katechetę, tak jak innych nauczycieli, obowiązuje bowiem Karta nauczyciela. Rzecznik przesłuchał ucznia oraz zakonnika.

– Ostatecznie rzecznik umorzył dochodzenie, ponieważ uznał, że nie doszło do uchybienia godności zawodu katechety – wyjaśnia Ryszard Ziarkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy.- Dlatego oczywistym jest, że katecheta pozostanie w szkole.

Wcześniej postępowanie w tej sprawie umorzyła też łęczycka prokuratura. W piśmie, uzasadniającym decyzję, możemy przeczytać, że zakonnik przyznał, że postąpił niewłaściwie naruszając cielesność chłopca , jednak stwierdził, że zrobił to dla bezpieczeństwa ucznia.

Oburzenia decyzją prokuratury oraz rzecznika dyscyplinarnego nie kryje matka chłopca.
– Prokuratura doszukiwała się winy Kamila, dlatego miałam nadzieję, że chociaż rzecznik dyscyplinarny sprawi, że katecheta nie będzie już więcej uczył religii. Niestety, sprawę po raz kolejny zamieciono pod dywan – nie kryje irytacji Wiesława Cieślińska.

[2013.11.14] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: