Wicemarszałek Sejmu: Ksiądz Bochyński powinien być przesłuchany

– Ksiądz Bochyński powinien być przesłuchany i wskazać osoby, które zaspokajały się kosztem dzieci, uznając barbarzyńsko, że one tego potrzebują – mówi Onetowi wicemarszałek sejmu, Jerzy Wenderlich. Tak polityk skomentował decyzję o umorzeniu śledztwa wobec księdza, który zszokował opinię publiczną wypowiedzią o życiu intymnym 10-letnich dzieci. – Wypowiedź księdza woła o pomstę do nieba! – dodaje Wenderlich.

Wicemarszałek odniósł się do wywiadu udzielonemu tygodnikowi „Tydzień Trybunalski”. Ks. Jerzy Bocheński na pytanie, czy dorosły człowiek może powiedzieć, że ma problem, bo dzieci go prowokują, odpowiedział: „trzeba by porozmawiać z ludźmi, którzy w życiu tego doświadczyli”. – (…) mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci „wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka – mówił wtedy.

– Wszyscy wobec prawa powinniśmy być równi – komentuje sprawę Jerzy Wenderlich. Jak dodaje, ksiądz mając w tej sprawie wiedzę, „próbuje coś usprawiedliwiać”.

– Uważam, że powinien być przesłuchany i wskazać osoby z jego kręgu, które zaspokajały się kosztem dzieci, uznając barbarzyńsko, że one tego potrzebują – dodaje poseł SLD. – Przecież to woła o pomstę do nieba! Jednak takie grzechy trzeba najpierw rozliczyć zgodnie z kodeksem na ziemi – kończy polityk.

Łódzka kuria metropolitalna w specjalnym oświadczeniu wydanym w związku ze sprawą poinformowała już w listopadzie, że ks. Bochyński udzielił wywiadu bez zgody przełożonych, czym „złamał normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych”.

Sam ks. Bochyński przeprosił za zło wyrządzone Kościołowi. – Przepraszam za zło wyrządzone Kościołowi moim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Proszę o wybaczenie – napisał ks. Bochyński w swoim oświadczeniu, zamieszczonym na stronie internetowej łódzkiej kurii metropolitalnej.

Ks. Ireneusz Bochyński był rektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. W 2013 roku został laureatem Złotej Wieży Trybunalskiej – wyróżnienia przyznawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Tryb. za działalność kulturalną i wkład w promocję miasta. W murach dawnego klasztoru dominikanek tworzył Centrum Idei Ku Demokracji, otworzył hostel i dwujęzyczne przedszkole.

[2014.01.19] Onet.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: