Pijany kierowca potrącił kobietę. To 66-letni ksiądz z Łowicza

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pijany ksiądz rozbił swój samochód na przejeździe kolejowym w Łowiczu. W wypadku ucierpiała też kobieta, która trafiła do szpitala. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, do tego grozi mu 12 lat więzienia za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Kierujący samochodem pod wpływem alkoholu ksiądz potrącił w Łowiczu idącą chodnikiem kobietę – podaje portal lowicz24.eu. Miał 0,95 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego ofiara trafiła do szpitala, ale nie odniosła poważniejszych obrażeń.

– Kwalifikacja prawna zdarzenia uzależniona jest od tego, jak bardzo w wypadku ucierpiała potrącona kobieta – wyjaśnia w rozmowie z tvn24.pl asp. Urszula Szymczak z łowickiej policji. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości polski kodeks przewiduje do 12 lat więzienia.

To kolejny przypadek osoby z koloratką, która pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę. Ks. Wiesław Madziąg i 23-letni kierowca innego samochodu zginęli w czerwcu na obwodnicy Chojnic. Ich auta zderzyły się czołowo, kiedy chojnicki proboszcz próbował wyprzedzić cysternę. Mimo, że ksiądz miał wcześniej problemy z alkoholem i zbyt szybką jazdą, przez lata pozostawał proboszczem. Dlaczego nie mógł wziąć przykładu z biskupa Jareckiego?

[2013.12.28] NaTemat.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: