Pijany ksiądz z Łowicza. Oświadczenie władz kościelnych

Pijany ksiądz z Łowicza. Kuria diecezji warszawsko-praskiej oraz kuria diecezji łowickiej wydały 28 grudnia wspólne oświadczenie w sprawie księdza Jana O.

66-letni kapłan 26 grudnia mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu spowodował wypadek drogowy, w którym ucierpiała 41-letnia łowiczanka.
Poniżej przedstawiamy pełny tekst oświadczenia, które podpisał ks. Dariusz Szczepaniuk, Kanclerz Kurii Warszawsko – Praskiej oraz ks. Piotr Karpiński, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Łowickiej.

Z ogromnym ubolewaniem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o wypadku, w którym poszkodowaną została kobieta potrącona samochodem przez kapłana prowadzącego auto po spożyciu alkoholu. Ta sytuacja zasługuje na potępienie i nigdy nie powinna się była wydarzyć. Żaden człowiek, ani tym bardziej kapłan, nigdy nie powinien prowadzić samochodu po spożyciu alkoholu.

Dlatego zarówno Diecezja Warszawsko-Praska, do której przynależy ów kapłan, jak i Diecezja Łowicka, na terenie której zamieszkuje od 20 lat jako emeryt, przepraszają za tę sytuację i proszą o wybaczenie tak poszkodowaną w wypadku, jak i jej bliskich oraz wszystkich, których ta sytuacja dotknęła, poruszyła i zgorszyła.

Jednocześnie zapewniają o wsparciu duchowym i duszpasterskim dla poszkodowanej kobiety i będą współpracować z organami państwowymi w tej sprawie.

Dołożą także starań, by sprawca wypadku podjął leczenie po wyjaśnieniu sprawy przez organy państwowe.

[2013.12.28] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: