Ksiądz z Szadku doniósł policji na wolontariuszy WOŚP

Proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła w Szadku złożył doniesienie na policję, że wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali na terenie kościoła nie mając na to pozwolenia.

– Wpłynęło do nas zawiadomienie od proboszcza parafii w Szadku o tym, że wolontariusze WOŚP kwestowali na terenie przyległym do kościoła bez stosownego pozwolenia. Policjanci z posterunku w Szadku sprawdzają, czy doszło do wykroczenia w związku z artykułem kodeksu wykroczeń mówiącym, że kto bez pozwolenia przeprowadza publiczną zbiórkę pieniędzy podlega karze grzywny – mówi Jacek Kozłowski, rzecznik prasowy zduńskowolskiej policji.

Proboszcz zadzwonił w tej sprawie nie tylko na policję, ale także do sztabu WOŚP w Szadku w dniu finału. Wcześniej zwracał też uwagę wolontariuszom. Paulina Szymczak, szefowa szadkowskiego sztabu mówi, że od razu to sprawdzono.

– Proboszcz oznajmił, że nie życzy sobie, żeby wolontariusze stali z puszkami pod kościołem. Natychmiast pojechałam to sprawdzić. Wolontariusze nie stali pod kościołem, ani nawet na placu kościelnym, tylko na ulicy za płotem kościoła – mówi Paulina Szymczak.

Szefowa szadkowskiego sztabu mówi, że w tym roku nie zbierano pieniędzy w innych miejscach niż zwykle. Sztab był zarejestrowany i zbiórka była przeprowadzona zgodnie z prawem. W tym roku w Szadku działało 40 wolontariuszy, z identyfikatorami i puszkami, a do akcji włączyły się także dom kultury (w którym działał sztab), Ochotnicza Straż Pożarna w Szadku, biblioteka oraz Gminny Związek Młodzieży Wiejskiej z Szadku i szkoły z terenu gminy. Zebrano ponad 8 tys. 844 zł.

Proboszcz parafii w Szadku złożył doniesienie na policję na kilka dni po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dokładnie 16 stycznia. Sprawy komentować nie chciał. Podczas jednej mszy nie ukrywał jednak przed parafianami, że jest przeciwnikiem akcji Jerzego Owsiaka i że kwestowanie jest co najmniej niestosowne…

[2013.01.28] DziennikLodzki.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: