Ksiądz święci świdnickie radiowozy, a internet się śmieje

Zdjęcie Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, na którym ksiądz święci nowe radiowozy, śmieszy już ludzi na całym świecie. Prawdopodobnie wynika to z nieznajomości polskich obyczajów – internauci z innych krajów wyciągają wniosek, że w Polsce Kościół rządzi policją

„Arcymag rzuca zaklęcie ‚lodowa zbroja’ na paladynów i ich mounty” – takim podpisem, czerpiąc z symboliki gier komputerowych typu „World of Warcraft”, zaopatrzył zdjęcie ze Świdnicy kwejk.pl, jedna z najpopularniejszych polskich stron internetowych, będących zbiorem grafik (głównie humorystycznych). Po sieci zaczynają już krążyć kolejne memy nieznanych autorów. Świdnicka fotografia trafiła nawet na reddit.com, anglojęzyczny serwis internetowy, na którym użytkownicy z całego świata dzielą się ciekawymi linkami. Zobacz wpis i przeczytaj komentarze tutaj.

Zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych świdnickiej policji zamieszczonych na stronie internetowej tamtejszej komendy 31 stycznia pod hasłem „Nowe samochody”. – Cztery nowe radiowozy marki Kia, w tym jeden nieoznakowany, zasiliły policję powiatu świdnickiego. Wczoraj uroczystego poświęcenia pojazdów dokonał ks. infułat Kazimierz Jandziszak Kapelan Policji Garnizonu Świdnickiego – czytamy w komunikacie.

[2014.02.03] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: