Ksiądz poświęcił samochody policji w Świdnicy. Internauci: „Czy to rodzaj magii?”

30 stycznia ksiądz poświęcił nowe samochody policji w Świdnicy. Zdjęcie z uroczystości nieoczekiwanie stało się hitem Internetu.https://i2.wp.com/i.imgur.com/vpD2LGU.jpg

Dla Polaków nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale da internautów z zagranicy fotografia stała się świetnym powodem do żartów. Śmieją się, że policją w Polsce rządzi kościół.

Zdjęcie zostało zamieszczone na portalu reddit.com. W ciągu jednego dnia ukazało się pod nim ponad 200 komentarzy i kilka tysięcy polubień.

Użytkownik o nicku zodar napisał: „Nie mogę uwierzyć, że to dzieje się w roku 2014”. Mugsoh pyta: „Czy to jakiś rodzaj chrześcijańskiej magii?”. Na co, noizzy odpowiada „To śmieszny zwyczaj. Samochody w Polsce nie mają pełnego ubezpieczenia, dlatego takie rytuały są obowiązkowe”. Knighmare dziwi się: „Kto, do diabła, przyjmuje kilka magicznych słów jako część ubezpieczenia?”. Po czym sam komentuje: „Moc księdza sprawi, że nie będzie przestępstw i wszystko będzie dobrze”.

Do komendy policji w Świdnicy trafiły cztery nowe samochody, w tym jeden nieoznakowany. Zostaną one rozdysponowane do jednostek terenowych. W uroczystości poświęcenia wzięli udział m.in. prezydent miasta, wójt oraz przedstawiciele policji.

[2014.02.04] MMWroclaw.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: