Ksiądz miał uderzyć chłopca na mszy. Ludzie są oburzeni

Od wczoraj w sieci krąży informacja o tym, że obrzycki proboszcz pobił 10-letniego chłopca. Ksiądz miał uderzyć dziecko, gdy temu upadła komunia. Wiemy, że sprawa została zgłoszona na policję, a wkrótce trafi do sądu.

W niedzielę na jednym z portali społecznościowych pojawiła się taka oto informacja:

„W piątek w małej miejscowości Piotrowo gm. Obrzycko na mszy św o 15,30 podczas podawania komunii św doszło do zatrważającego incydentu . 10-cio letniemu chłopcu przyjmującemu komunię św niefortunnie opłatek upadł, gdy się po niego przed ołtarzem nachylał , PROBOSZCZ Z OBRZYCKA uderzył go za to w twarz….. Dziecko zapłakane wybiegło z kościoła…”

Zweryfikowaliśmy informacje podane we wpisie. Ojciec dziecka potwierdza, że do zdarzenia doszło. Sprawa została zgłoszona na policję.

– W miniony piątek do dzielnicowych z Rewiru Dzielnicowych w Obrzycku przyszedł mieszkaniec Piotrowa informując o tym, iż jego 10-letni syn został uderzony w twarz w Kościele. – mówi st. sierż. Sandra Śrama z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. – Dziecko nie miało na twarzy widocznych obrażeń. Policjanci pouczyli więc mężczyznę o prawnych możliwościach załatwienia sprawy. Według Kodeksu Karnego, w przypadku uderzenia człowieka lub w inny sposób naruszenia jego nietykalności cielesnej, ściganie sprawcy odbywa się z oskarżenia prywatnego. Wobec powyższego policjanci pouczyli zgłaszającego, iż może takie zawiadomienie złożyć za pośrednictwem Policji, lub bezpośrednio w Sądzie.

Mężczyzna oświadczył, iż złoży stosowne zawiadomienie w Sądzie. – dodaje Sandra Śrama.

W rozmowie z nami ojciec chłopca potwierdził, że ma zamiar takie zawiadomienie złożyć w najbliższą środę.

Kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się z proboszczem, niestety odpowiadała tylko automatyczna sekretarka parafialnego telefonu.

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

[2014.02.10] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: