Ksiądz uderzył ucznia na mszy?

Proboszcz parafii w Obrzycku koło Szamotuł uderzył 10-letniego chłopca w twarz. Do zdarzenia miało dojść w czasie pierwszopiątkowej mszy świętej w kaplicy filialnej we wsi Piotrowo.

Rodzice poszkodowanego zapowiadają wniesienie pozwu o naruszenie nietykalności syna. Ksiądz z Obrzycka zaprzecza, jakoby doszło do takiego zdarzenia. – W małej miejscowości Piotrowo, w gminie Obrzycko, podczas podawania komunii doszło do zatrważającego incydentu – tak zaczyna się opis zdarzenia krążący w internecie.

Sprawę bada dziennikarz Tygodnika Gazeta Szamotulska Jakub Monterial. – Jak twierdzą świadkowie 10-latkowi niefortunnie wypadł opłatek. Kiedy dziecko nachyliło się, by do podnieść, proboszcz miał uderzyć dziecko w twarz, wtedy dziecko zapłakane wybiegło z kościoła – relacjonuje.

Ojciec poszkodowanego chłopca także twierdzi, że jego syn został uderzony i że w tym tygodniu złoży pozew do sądu. Rodzice dziesięciolatka byli już w tej sprawie na policji w Szamotułach, co potwierdza rzeczniczka Sandra Śrama.

Ksiądz, który miał uderzyć chłopca, zaprzecza, że takie zdarzenie miało miejsce. Odmówił jednak nagrania wypowiedzi w tej sprawie.

[2014.02.10] RadioMerkury.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: