Najpierw spalony samochód, teraz dom. Proboszcz z os. Stacja w opałach! (aktualizacja, zdjęcia, wideo)

Spalony ubiegłej nocy dom we wsi Tyszki-Nadbory należy do ks. Janusza Tyszki, byłego proboszcza parafii na os. Stacja w Ostrołęce.

Ksiądz Tyszka został przeniesiony do parafii w Lubotyniu k. Ostrowi Mazowieckiej, gdzie także będzie proboszczem. Jego miejsce zajął ks. kan. Dariusz Łapiński, do tej pory proboszcz parafii w Białaszewie k. Grajewa.

Ksiądz Tyszka ma ostatnio wiele niepowodzeń. Musiał opuścić swoją parafię, z którą był związany przez 14 lat, pod koniec maja spalono mu samochód wraz z garażem, a ubiegłej nocy spłonął dom w rodzinnej wsi, gdzie organizował wypoczynek dla dzieci ze swojej parafii. Budynek został tak zagospodarowany, aby ułatwić pobyt przebywającym tam na letnich koloniach dzieciom.

Pożar domu we wsi Tyszki-Nadbory zauważono po godz. 3.00 nad ranem. Płomienie szybko zajęły cały budynek. Wnętrze jednorodzinnego domu zostało całkowicie strawione przez ogień. Wyburzony został także jeden ze szczytów budynku.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Księdza Tyszki, ani nikogo innego nie było w środku. Pożar gasiły aż cztery jednostki straży pożarnej.

Pogłoski o odejściu ks. Tyszki z parafii na os. Stacja w Ostrołęce krążyły co najmniej od kwietnia. Część parafian ganiła go na brak przejrzystości w finansach, a inni zbierali podpisy w jego obronie. Cała akcja niestety zdała się na nic i ks. Tyszka z parafii pw. NMP Królowej Rodzin przeniósł się w ubiegłym tygodniu na plebanię w Lubotyniu k. Ostrowi Mazowieckiej.

Konflikt z proboszczem musiał być jednak bardzo ostry, gdyż pod koniec maja spłonął zaparkowany w garażu seat, a ubiegłej nocy jego dom w rodzinnej wsi w gm. Czerwin.

Jak udało nam się dowiedzieć, do chwili obecnej nie wiadomo co było przyczyną pożaru domu w Tyszkach-Nadborach. Trudno jednak uznać oba pożary za czysty przypadek.

– Ostrołęccy funkcjonariusze policji ustalają co było przyczyną zaprószenia ognia – mówi asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

[2013.06.29] Moja-Ostroleka.pl Zdjęcia w linku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: