Świadek mówi: ksiądz uderzył

Podszamotulskie Obrzycko od kilku dni żyje sprawą 10-latka, którego tamtejszy proboszcz miał uderzyć w twarz. Reporter Radia Merkury dotarł do świadka potwierdzającego, że tak było. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w kaplicy we wsi Piotrowo. Proboszcz powtarza, że nie uderzył chłopca, tylko go odsunął, kiedy spadł opłatek.

Nasz rozmówca był w kościele, kiedy ksiądz miał uderzyć chłopca. Dokładnie widział zdarzenie. – Mały Kuba podszedł do Komunii Świętej. Opłatek niefortunnie mu upadł. Schylił się, żeby go podnieść. Wtedy został spoliczkowany przez księdza. Nie został odepchnięty ale spoliczkowany – mówi stanowczo.

Parafianie są podzieleni. Są tacy, którzy o proboszczu mówią tylko źle, są tacy, którzy nie mają zastrzeżeń. Część mieszkańców boi się mówić o proboszczu. Ludzie obawiają się, że z zemsty nie ochrzci dziecka albo nie da ślubu. Jest też grupa, która księdza broni.

Udało nam się skontaktować z proboszczem. Powiedział, że będzie rozmawiał z prawnikami na temat sytuacji w parafii. Nie zgodził się na wyemitowanie rozmowy.

[2014.02.12] RadioMerkury.pl W linku możliwe jest odsłuchanie reportażu Radia Merkury.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: