Ksiądz miał uderzyć chłopca na mszy. Ludzie są oburzeni, ksiądz wyjaśnia [wideo]

Dziś przed kościołem w Obrzycku odbył się protest niezadowolonych parafian. Chcą odwołania proboszcza Józefa Mikołajczaka z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Obrzycku. Zbierali podpisy – na chwilę obecną pod petycją podpisało się ponad 1000 osób. Ksiądz na mszy zabrał głos w tej sprawie.

W ciągu 3 dni w Obrzycku zebrano ponad tysiąc podpisów pod petycją wzywającą biskupa do odwołania proboszcza parafii pw. św. Piotra i Pawła, ks. Józefa Mikołajczaka. Protestujący zarzucają księdzu złe traktowanie – szczególnie dzieci. Niezadowolenie narastało przez lata, ale to zdarzenie sprzed tygodnia spowodowało, że parafianie powiedzieli „dość”. Na jednej z mszy ksiądz miał uderzyć 10-letniego Kubę w twarz.

Proboszcz zaprzecza, jednak kilkoro świadków potwierdza, że do zdarzenia doszło. Kościół w niedzielę wypełnił się po brzegi, a ludzie chętnie podpisywali się pod petycją w sprawie odwołania proboszcza.
Jak wynika z naszych ustaleń ksiądz już wcześniej mógł stosować przemoc wobec dzieci. Dotarliśmy do dziewczyny, która kilka lat temu widziała jak ksiądz uderzył w twarz jej siostrę.

„Kilka lat temu uderzył w twarz moją siostrę” – czytaj tutaj

– Liczymy, że nasz protest odniesie skutek i ksiądz zostanie odwołany. Mamy nadzieję, że ludzie się odważą i nie będą już więcej takich spraw zamiatać pod dywan – to z kolei słowa Macieja Wleklaka, inicjatora protestu w sprawie odwołania proboszcza.

Ksiądz, mimo usilnych prób, nie zgodził się na rozmowę z dziennikarzami. W trakcie niedzielnej mszy wygłosił kazanie, w którym co prawda nie odniósł się do całej sprawy, ale przestrzegł wiernych, by „strzegli się fałszywych, którzy przychodzą do Was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami”.
W trakcie ogłoszeń parafialnych ksiądz odczytał swoje oświadczenie odnosząc się do stawianych mu zarzutów. Zdecydowanie zaprzeczył, by incydent miał miejsce. Zapowiedział też, że pozwie wszystkich, którzy o sprawie informują.

Sprawę incydentu w kościele badać będzie Prokuratura Rejonowa w Szamotułach.

Wkrótce kolejne filmy z Obrzycka.

[2014.02.16] NaszeMiasto.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: